Srijeda, Lipanj 19, 2013
Text Size
Trenutno aktivnih Gostiju: 64 i Članova: 10 
9.jpg

Èitam ja sve ovo i ne mogu vjerovati. Mislim, ljudi, u 21. stoljeću smo. A dijelimo se na Marofčane i oni koji to nisu. Pa se pitam - ovdje živim odmalena, jesam li ja prava Marofčanka ili spadam u dotepence? Ili sam možda "škornjaš"? Istina, nosim čizme zimi, pa onda možda i jesam. A ako vam netko veli da se one ne mogu "zmazati" na marofskom asfaltu, nemojte mu vjerovati. Itekako možete biti blatni. A koliko sam imala prilike pročitati, blata posljednje dane nije nedostajalo ni na ovim stranicama. Još malo pa će nam neki, kao u vrijeme histeričnog austrijskog soboslikara, poručivati da homoseksualce, Židove, Rome, dotepence i "škornjaše" moramo staviti u geto. Ili u logore. Ili u plinske komore.

Ma dajmo se uozbiljimo. Težimo građanskom društvu u kojem nema mjesta takvim stvarima. Sloboda govora – da, kritika – da, ali sve s mjerom i argumentima. Jer se ovdje moglo zbilja pročitati svašta. Neki, očito, nisu čuli za toleranciju i kulturu dijaloga, ili misle da je ovaj portal mjesto na kojem mogu liječiti sve svoje frustracije. A da nije to baš tako, pokazao im je i urednik. Pa je lijepo sve zajedno maknuo. Pa čak i vijest. što ipak nije trebao, ali vjerujem da je to učinio u afektu.    

Neki su mi "obračuni" ovdje zabavni i ne smatram ih ozbiljnima niti zločestima. Niti nečim što odudara od ostalih foruma. Ali sve treba imati neku granicu. Pa kad idući put poželimo nešto reći, recimo to bez vrijeđanja i niskih udaraca. Slažem se i da treba kritizirati ljude koji su na vlasti, jer smo ih mi tamo i postavili. Meni ionako prigovaraju da to stalno činim. Ali kritizirajmo onda njihove političke odluke i poteze, a ne da ih "pljujemo", jer, primjerice, nisu Marofčani. To nema veze ni sa čime.
I što to uopće znači biti "pravi Marofčan"? Po čemu se to prepoznaje? To mi zbilja nije jasno. Možda zato jer nisam četvrta generacija.

Komentiraj na forumu


Aktualno.hr

Zadnje na forumu

Nema novih postova.